Wetherby Cricket League
Performances of the week
Best this week
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 135Name: Connor Cecil Williams Team: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 126Name: Ben WhiteTeam: South Milford
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 117Name: Mohammed NadimTeam: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 4Runs: 95Name: David SmithTeam: Saxton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 89Name: Andy WoodTeam: Sicklinghall
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 87*Name: Gary LiddleTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 80Name: Robert GuestTeam: Meanwood
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 72Name: James BaldwinTeam: Garforth Parish Church
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 66Name: Liam FisherTeam: Kirk Hammerton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 65Name: Dan Dickens Team: Crompark
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 4Runs: 64Name: Syed TehseenTeam: Burton Salmon
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 63Name: Prakash VeerasamyTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 63Name: Daniel HewerTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 61Name: James ToddTeam: Barwick in Elmet
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 4Runs: 57Name: Shahbaz HussainTeam: Meanwood A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 56*Name: Gul Fida HussainTeam: Scholes
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 55Name: James DavisonTeam: Church Fenton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 53Name: Adam TumberTeam: Scholes A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 50*Name: Danny LeadbeaterTeam: Barwick in Elmet A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 48*Name: Tristan GrettonTeam: Sherburn Eversley
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 47Name: Danny WhitakerTeam: Scholes
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 43Name: Ashley RichardsonTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 42Name: John Speight Team: Ledsham
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 42Name: Iain ClarkTeam: Barwick in Elmet A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 3Runs: 42Name: Mark MoorhouseTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 2Runs: 42Name: George FletcherTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 4Runs: 41*Name: Matthew HallamTeam: Meanwood A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 14/07/2018Div: Division 1Runs: 40Name: Martin Charlton Team: Church Fenton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 16/07/2018Div: U18Runs: 53*Name: Ewan HardyTeam: Barwick In Elmet
  • Batting - 40 or More RunsDate: 16/07/2018Div: U18Runs: 51*Name: Sean PicklesTeam: Whitkirk
  • Batting - 40 or More RunsDate: 16/07/2018Div: U18Runs: 50*Name: Aquib MahmoodTeam: Bardsey
  • Batting - 40 or More RunsDate: 16/07/2018Div: U18Runs: 50*Name: Matthew ScurryTeam: Walton Park
  • Batting - 40 or More RunsDate: 16/07/2018Div: U18Runs: 40*Name: Dom MbyeTeam: Bardsey
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/07/2018Div: Reserve Evening CupRuns: 49Name: Mick DancerTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/07/2018Div: Reserve Evening CupRuns: 46Name: Mark MoorhouseTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/07/2018Div: Reserve Evening CupRuns: 44Name: Jimmy IngramTeam: Scarcroft
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 3Wickets: 7 for 32Name: Richard BattyTeam: Garforth Parish Church A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 1Wickets: 6 for 27Name: Danny GunnellTeam: Rufforth
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 4Wickets: 6 for 22Name: Syed TehseenTeam: Burton Salmon
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 3Wickets: 5 for 31Name: Mick DancerTeam: Church Fenton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 2Wickets: 5 for 37Name: Daniel HewerTeam: Saxton
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 1Wickets: 4 for 53Name: Adam RyszkowskiTeam: Sicklinghall
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 1Wickets: 4 for 48Name: David SteelTeam: Garforth Parish Church
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 4Wickets: 4 for 27Name: Stephanie Robinson Team: Saxton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 4Wickets: 4 for 47Name: Matthew LambertTeam: Meanwood A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 1Wickets: 4 for 38Name: Mike FordTeam: Scholes
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 1Wickets: 4 for 11Name: Will DrakeTeam: Barwick in Elmet
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 4Wickets: 4 for 57Name: Biju SivanandanTeam: Headingley Bramhope A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 14/07/2018Div: Division 4Wickets: 4 for 25Name: Paul Heseltine Team: Burton Salmon
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 16/07/2018Div: U18Wickets: 4 for 7Name: Angus FairbairnTeam: Whitkirk
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/07/2018Div: Reserve Evening CupWickets: 5 for 20Name: John CainTeam: South Milford A

Division 3 Winners 1949 - to Date

The Bob Buckton Memorial Trophy

YearWinnerCaptain
2015Meanwood
2014Headingley & Bramhope
2013LedshamP. Boothroyd
2012Sherburn EversleyJ. Kendall
2011Hillam & Monk FrystonW. Vaks
2010Kirk HammertonT.Main
2009Garforth Parish ChurchP. Scott
2008East KeswickK. Ehsan
2007WaltonS. Ryder
2006Kirk HammertonC. Main
2005CrossgatesB. Shaw
2004Barwick-in-Elmet "A"-
2003Old LeodiensiansS. Dean
2002AmaranthJ. M. Wood
2001CrossgatesS. Wilson
2000New RoverM. Richmond
1999SaxtonD. Crampton
1998Long MarstonC. Lewis
1997Hillam & Monk FrystonW. Craven
1996WaltonA. Fothergill
1995AmaranthM. McFarlane
1994KippaxD. Ruddick
1993Scarcroft S. P. Johnson
1992Bilton-in-Ainsty "A" K. Campbell
1991South Milford M. Last
1990Collingham "A"M. Jacklin
1989Bardsey "A" I. Burgon
1988Wetherby "A" R. Oxley
1987Barwick-in-Elmet "A"R. Bradley
1986East Keswick D. Chapman
1985Scarcroft W. A. "Billy" Daniel
1984Kirk Deighton M. Fossitt
1983Rufforth M. Rhodes
1982Wetherby "A" E. Kitchen
1981Arthursdale "A" A. Hullah
1980Wighill Park P. Longley
1979Thorner MexboroughP. Holliday
1978Collingham & Linton S. Smallwood
1977Long Marston P. Abel
1976Old Leodiensians R. W. Elviss
1975Harewood S. Sheard
1974Crossgates D. Clark
1973Bramham A. Barham
1972Headingley Broomfield R. Grice
1971SicklinghallD. Tindall
1970Church Fenton L. Marshall
1969Dunlopillo W. Kelly
1968Kirk Deighton G. Bradley
1967Walton W. "Bill" Leaf
1966Whixley P. Phillips
1965Red Hall C. Speake
1964Kirk Deighton F. Vipurs
1963Wetherby "A"E. Simpson
1962Collingham "A"S. L. Plews
1961HarewoodJ. Hopton
1960Kirk Deighton "A"N. Close
1959HunsingoreD. Backhouse
1958Thorp Arch & B. S.W. Hill
1957Wetherby "A"E. Webster
1956Wetherby "A"E. Webster
1955Scarcroft "A"S. Wood
1954Wetherby "A"R. Voyce
1953Thorp Arch & Boston SpaF.Taylor
1952Thorp Arch & Boston SpaJ.Higgins
1951Shadwell AL.Kay
1950Thorp Arch & Boston SpaJ.Higgins
1949Wetherby A E.Webster
1949Collingham & Linton AH.Groves

Player Pool

There are currently
0 players available

AIS© 2018