Wetherby Cricket League
Performances of the week
Best this week
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Division 4Runs: 89*Name: Richard EbdonTeam: Bilton in Ainsty A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Hare CupRuns: 70Name: Daniel HallTeam: Kippax Welfare A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Hare CupRuns: 55Name: Stuart MorleyTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Hare CupRuns: 50Name: Billy ThompsonTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Hare CupRuns: 47Name: Martin BramleyTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Division 4Runs: 43*Name: Puneet JoharTeam: Long Marston A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 11/08/2019Div: Hare CupRuns: 41Name: Mark MoorhouseTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 3Runs: 75Name: Will HodgkissTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 68*Name: Matthew HatherlyTeam: Sicklinghall
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 64Name: Joshua WareTeam: Ledsham
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 4Runs: 61Name: Joe BroughtonTeam: Rufforth A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 59*Name: Abdulah AlikozaiTeam: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 3Runs: 59Name: Martin BramleyTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 2Runs: 58*Name: Nasir SheftaTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 3Runs: 57Name: Mick DancerTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 54Name: John WilkinsonTeam: Church Fenton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 49*Name: Harry JacksonTeam: South Milford
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 49Name: Andy WoodTeam: Sicklinghall
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 4Runs: 49Name: Tom Joseph Team: Green Hammerton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 3Runs: 49*Name: Matty PaulTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 43*Name: Chamith SubasingheTeam: Crossgates
  • Batting - 40 or More RunsDate: 17/08/2019Div: Division 1Runs: 41Name: Richard ExleyTeam: Rufforth
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 11/08/2019Div: Division 4Wickets: 4 for 19Name: William SwiresTeam: Bilton in Ainsty A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 11/08/2019Div: Hare CupWickets: 4 for 29Name: Stuart BellTeam: Church Fenton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 4Wickets: 5 for 36Name: Neil AtkinsonTeam: Hillam and Monk Fryston A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 4Wickets: 5 for 8Name: Robert WarringtonTeam: Rufforth A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 4Wickets: 4 for 27Name: Liam McCartneyTeam: Meanwood A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 3Wickets: 4 for 11Name: Thomas RichardsonTeam: South Milford A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 1Wickets: 4 for 28Name: Joseph RaynorTeam: South Milford
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 17/08/2019Div: Division 1Wickets: 4 for 18Name: Abdulah AlikozaiTeam: Kippax Welfare

Division 4 Winners 1965 - to Date

The Harbord Cup

YearWinnerCaptain
2018Headingley Bramhope A
2017South Milford A
2016East Keswick
2015Crom Park
2014Meanwood
2013Great Preston "A"R. White
2012HeadingleyM. Stelfox
2011Kirk Deighton "A"T. Nicholson
2010Hillam & Monk FrystonW. Vaks
2009AmaranthT. Martin
2008Great Preston AK. Roberts
2007Old Modernians "A"E. Bulmer
2007East KeswickP. Gharma
2006Sicklinghall AT. Barton
2005WaltonB. Cruddas
2004Spofforth "A"P. Hughes
2003Great Preston "A"M. Hargreaves
2002Oulton "A"P. Falkingham
2001Church Fenton 'A'T. Grogan
2000CrossgatesS. Wilson
1999Little RibstonN. Buckton
1998Bramham & Clifford "A"H. Smith
1997Old Leodiensians "A"M. Butler
1996SaxtonD. Crampton
1995Scarcroft "A"C. Arnott
1994WaltonB. Cruddas
1993South Milford "A"D. Thomas
1992Sherburn EversleyG. Knaggs
1991ArthursdaleP. Styan
1990Bilton-in-Ainsty "A"K. Campbell
1989Arthursdale "A" A. Hullah
1988Bardsey "A"I. Burgon
1987Saxton P. Baily-Hague
1986Kirk Deighton "A"P. Greaves
1985East KeswickD. Chapman
1984St. Chad's Br'field "A"A. Longbottom
1983Barwick-in-Elmet "A"P. Perkins
1982Kirk HammertonA. May
1981Scarcroft "A"K. Howard
1980Shadwell "A"B. Vant
1979St. Chad's BroomfieldD. Newton
1978Walton "A"K. Jones
1977Shadwell "A"B. Vant
1976Church Fenton "A"C. L. Thornton
1975AmaranthE. Chadderton
1974Wighill Park "A"A. Earnshaw
1973HarewoodJ. Hopton
1972Green HammertonG. Bradley
1971BramhamF. Reynolds
1970Barwick-in-ElmetE. Gray
1969BramhopeD. E. Green
1968HunsingoreE. Hewick
1967Scarcroft "A"D. Lawson
1966Red Hall P. Webster
1966Bilton-in-AinstyW. Scott
1965Shadwell "A"G. Brand

Player Pool

There are currently
0 players available

AIS© 2019