Wetherby Cricket League
Performances of the week
Best this week
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 132Name: Alex WardTeam: South Milford
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 103*Name: John LoudenTeam: Meanwood
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 92Name: Abdulah AlikozaiTeam: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 92Name: Anjum Bilal SabirTeam: Thorner Mexborough
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 72Name: Paul Heseltine Team: Burton Salmon
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 71Name: Naveed AnwarTeam: Burton Salmon
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 68Name: Gaurav KalraTeam: Green Hammerton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 64Name: Martin Charlton Team: Church Fenton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 63Name: Billy ThompsonTeam: South Milford A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 61*Name: Jack MannTeam: Crompark
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 4Runs: 60Name: Srikanth RayaTeam: Green Hammerton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 59Name: Adam CopelandTeam: Meanwood
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 59Name: Paul EastwoodTeam: Kippax Welfare A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 4Runs: 56Name: Vijay Anand HarikrishnanTeam: Scarcroft A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 56Name: Ben WhiteTeam: South Milford
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 55Name: Freddie DewhirstTeam: Ledsham
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 53Name: Uwayz ZafarTeam: Green Hammerton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 53Name: Syed HussainTeam: Kippax Welfare A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 51Name: Alex SmickersgillTeam: Crossgates A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 50Name: Joshua WareTeam: Ledsham
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 4Runs: 50Name: Kannan GnanasigamaniTeam: Scarcroft A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 4Runs: 50Name: Mark CrosbieTeam: Bilton in Ainsty A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 49Name: Ian RogersTeam: Headingley Bramhope A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 49*Name: Karthick GanesanTeam: Scarcroft
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 48Name: Peter CausonTeam: Barwick in Elmet A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 3Runs: 47Name: Ashley RichardsonTeam: Church Fenton A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 46Name: Luke HandleyTeam: Hillam and Monk Fryston
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 45Name: Steve CohenTeam: Scholes
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 4Runs: 45Name: Tom LawrensonTeam: Bilton in Ainsty A
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 44Name: Hayden MortimerTeam: Ledsham
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 44Name: Steve HuttonTeam: Saxton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 43Name: Wasim PatelTeam: Kippax Welfare
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 1Runs: 42Name: Peter BattyTeam: South Milford
  • Batting - 40 or More RunsDate: 18/05/2019Div: Division 2Runs: 41Name: Tom MainTeam: Kirk Hammerton
  • Batting - 40 or More RunsDate: 20/05/2019Div: U18Runs: 40Name: Matt SharplesTeam: Walton Park
  • Batting - 40 or More RunsDate: 22/05/2019Div: U15Runs: 40*Name: Aaron MilnerTeam: Great Preston
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 8 for 34Name: Vineet VermaTeam: Crompark
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 3Wickets: 6 for 35Name: Paul Heseltine Team: Burton Salmon
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 3Wickets: 6 for 27Name: James GoodallTeam: Kippax Welfare A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 4Wickets: 5 for 27Name: James TompkinsonTeam: Long Marston A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 5 for 26Name: Abdulah AlikozaiTeam: Kippax Welfare
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 5 for 17Name: Jesal JhaveriTeam: Crossgates
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 3Wickets: 5 for 34Name: Stuart BellTeam: Church Fenton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 2Wickets: 5 for 47Name: Robert GuestTeam: Meanwood
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 4Wickets: 5 for 27Name: Vikas KhutalTeam: Green Hammerton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 2Wickets: 5 for 53Name: Xyon Outerbridge-SmithTeam: Kirk Hammerton
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 3Wickets: 4 for 10Name: Gareth FentonTeam: Long Marston
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 4Wickets: 4 for 27Name: Colin DevannyTeam: Long Marston A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 4 for 72Name: Chris GreenTeam: Rufforth
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 4 for 40Name: Jack DoyleTeam: Rufforth
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 1Wickets: 4 for 48Name: Dan ReidTeam: South Milford
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 4Wickets: 4 for 19Name: Jayesh PatilTeam: Green Hammerton A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 2Wickets: 4 for 31Name: Josh WalkerTeam: Thorner Mexborough
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 18/05/2019Div: Division 3Wickets: 4 for 12Name: Subbiah AlgappanTeam: Thorner Mexborough A
  • Bowling - 4 or More WicketsDate: 22/05/2019Div: U15Wickets: 4 for 5Name: Oliver WalshTeam: TABS

John Leadley Trophy U11s

2019 CUP DRAW

1st Round - Monday 20th May (6:15pm)

(A) Barwick in Elmet vs South Milford

(B) Bye vs Rothwell

(C) Saxton vs Church Fenton

(D) Walton vs Bye

(E) Great Preston vs Colton

(F) Bye vs TABS

(G) Collingham & Linton vs Bye

(H) Bardsey vs Bye


1/4 Finals - Monday 10th June (6:15pm)

(I) Winner A vs Rothwell

(J) Winner C vs Walton

(K) Winner E vs TABS

(L) Collingham & Linton vs Bardsey


1/2 Finals - Thursday 20th June (6.15pm)

(M) Winner I vs Winner J

(N) Winner J vs Winner K

Final - Sunday 7th July (1:00pm) - Barwick in Elmet CC

Page only shows future fixtures

10/06/2019

Home TeamAway TeamUmpire 1Umpire 2
Collingham and LintonvsBardsey

Player Pool

There are currently
0 players available

AIS© 2019